Освітня діяльність

Науково-практичний семінар

“Актуальні проблеми пульмонології та алергології – шляхи до терапевтичного успіху в умовах міждисциплінарних проблем”,

Онлайн-формат, 02 травня 2020 року, початок о 10:00

Посилання на прямий ефір: 

https://seminar.livevideo.com.ua/?reg_code=QsBPyFFoRPosrZ9vs9xcdZXXc7tRdGfFMa7tNxdWrxFugv4mXF&member_id=41364&event_id=74&p=remote&op=show

 

 

Науково-практичний семінар

“Актуальні проблеми пульмонології та алергології – шляхи до терапевтичного успіху в умовах міждисциплінарних проблем”,

Онлайн-формат, 28 березня 2020 року

 

28 березня 2020 року відбувся реєстровий науково-практичний семінар “Актуальні проблеми пульмонології та алергології – шляхи до терапевтичного успіху в умовах міждисциплінарних проблем”. Iнiцiаторами проведення семінару виступили сумісно Міністерство охорони здоров’я України, Харківська медична академія післядипломної освіти i громадська організація “Асоціація безперервної медичної освіти та професійного розвитку лікарів України”.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», на даний момент заборонено проводити будь-які заходи, які пов’язані зі збором людей, в тому числі конференції, семінари, конгреси і т. п. Не дивлячись на це, лікарям необхідно безперервно навчатися та підвищувати свою кваліфікацію.

У зв’язку з цим Національний цикл науково-практичних конференцій (семінарів) МОЗ України був тимчасово переведений в online-режим з якісною інтернет-трансляцією на певні регіони України відповідно до графіка заходів.

28 березня відбувся черговий Семінар «Актуальні проблеми пульмонології та алергології – шляхи до терапевтичного успіху в умовах міждисциплінарних проблем», на якому прозвучали виступи провідних фахівців країни в області пульмонології та алергології. В онлайн-чаті лікарі як задавали питання спікерам, а після презентації доповідач на них відповідали, так і дискутували між собою. Доповідачі включили в свої презентації тестові питання з кількома варіантами відповідей, на які лікарі відповідали голосуванням.

В Семінарі прийняли участь лікарі Київської, Черкаської, Чернігівської, Кіровоградської, Житомирської та Вінницької областей. Лікарі отримали відповіді на хвилюючі їх питання і висловили свої подяки організаторам в чаті. Всі учасники Семінару протягом 7 днів отримають онлайн-сертифікати.

Організаторами online-конференції виступили Кочуєва Марина Миколаївна – завідувач кафедри фтизіатрії, пульмонології та сімейної медицини ХМАПО, Рогожин Антон Вікторович – асистент кафедри фтизіатрії, пульмонології та сімейної медицини ХМАПО, Грек Іван Ігорович – аспірант кафедри фтизіатрії, пульмонології та сімейної медицини ХМАПО та компанії з організації по роботі з партнерами та технічної підтримки.

До участі у конференції було зареєстровано близько 6000 лікарів різних спеціальностей. Спілкування в Online-режимі проводилося з двох платформ (приватна платформа партнера-організатора та на сайті YouTube). У online-конференції прийняло участь близько 3500 лікарів.

З вітанням до учасників конференції звернулися: голова ГО «Асоціація безперервної медичної освіти та професійного розвитку лікарів України», д.м.н., професор М. М. Кочуєва та д. мед. н., професор, Заслужений лікар України, заступник керівника Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха ДУ «Інститут отоларингології імені проф. О. С. Коломійченка НАМН України» Гогунська І. В.

Науково-практична програма роботи конференції охоплювала широке коло найбільш актуальних проблем респіраторної медицини та алергології i охоплювала питання епідеміології, коморбідності, лікування та профілактики ускладнень захворювань дихальних шляхів.

Основну програму семінару розпочинав д. мед. н., професор Бондаренко Андрій Володимирович з доповіддю про міфи про COVID-19 та реальну картину стосовно нового штаму коронавірусу.

Доповіді д. мед. н., професора Кочуєвої Марини Миколаївни стосувалися проблеми вибору протикашльового препарату, ролі мікрофлори кишківника в збереженні здоров’я та небулайзерної терапії у пацієнтів з бронхіальною астмою.

К.мед.н, доцент Кочуєв Геннадій Іванович представив до уваги слухачів доповіді на теми: «Бронхообструктивний синдром в загальноклінічній практиці: сучасні можливості ефективної терапії» та «Антибіотикорезистентність та сучасні можливості фаготерапії в лікуванні інфекційних захворювань».

Д.мед.н., професор Островський Микола Миколайович виступав з доповідями стосовно сучасної муколітичної терапії при гострих інфекціях нижніх дихальних шляхів, нових трендів у сучасній муколітичній терапії ХОЗЛ. А також мав доповідь стосовно ролі та місця антибактеріальної терапії у лікуванні ГРЗ, загострення ХБ та ХОЗЛ з урахуванням національних рівнів резистентності збудників пульмонологічної патології.

Д. мед. н., професор Дзюблик Ярослав Олександровач у своїх виступах висвітлював наступні теми: «Роль імунотропних препаратів в профілактиці і лікуванні респіраторних захворювань» та «Ефективні допоміжні засоби в фармакотерапії пацієнтів з інфекціями дихальних шляхів».

У доповідях д. мед. н. Гогунської Інни Володимирівни були обговорені питання вибору антигістамінного препарату при лікуванні алергічних захворювань, сучасні напрямки в діагностиці та лікуванні алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів, комплексної терапії алергічного ринокон’юнктивіту і хронічного риносинуситу та проблема кашелю у алергологічного пацієнта.

У своїй доповіді д. мед. н., професор Зайков Сергій Вікторович висвітлив тему «Ефективність та безпечність антигістамінних препаратів при їх тривалому застосуванні».

Закінчували основну програму конференції короткі доповіді аспірантів кафедри фтизіатрії, пульмонології та сімейної медицини ХМАПО Тимченко Г. А. та Грека І. І. щодо результатів проведення дисертаційних досліджень.

Після проведення дискусії та закриття основної програми семінару слово перейшло до к. мед. н. Рогожина Антона Вікторовича. Він провів майстер-клас «Основи діагностики в пульмонології: техніка спірометрії»

У завершальному слові професор М. М. Кочуєва підкреслила необхідність поглибленого вивчення особливостей перебігу захворювань респіраторної системи, особливо у поєднанні з іншими патологічними процесами, i розробці заходів, направлених, як на ix профілактику, так i на ефективне та раціональне лікування.